Organizacja placówki

Celem założycieli przedszkola jest bezpośrednia praca z dzieckiem, przejawiająca się zarówno w zapewnieniu opieki i bezpieczeństwa każdemu dziecku. Staramy się stworzyć sprzyjające warunki do pełnego rozwoju indywidualnych zainteresowań i zdolności.

Pragniemy, by dzieci poznawały otoczenie zarówno z lektur i opowiadań pedagogów, jak również poprzez bezpośredni kontakt z naturą, np. w otaczającym przedszkola ogrodach lub poprzez uczestnictwo w innych atrakcyjnych dla dzieci zajęciach. Np. organizujemy spotkania z różnymi zwierzętami, a ich opiekunowie przekazują o nich wiele ciekawych informacji, co uwrażliwia dzieci na otaczający je świat przyrody.

Podział na trzy grupy wiekowe pozwala dostosować program do możliwości percepcyjnych dziecka, stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju Państwa dzieci, zgodnie z ich wrodzonymi i nabywanymi zdolnościami.

Dlatego naszym celem jest:
- stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko może osiągnąć sukces. Ich radość jaką wtedy promienieją jest dla nas największym źródłem satysfakcji;
- zachęcanie dziecka do poznawania swoich umiejętności i ich rozwijanie;
- uczenie dzieci zgodnego, a zarazem twórczego działania we współpracy z innymi;
- wydobywanie, odnajdywanie i docenianie indywidualności każdego dziecka;
- przygotowywanie dziecka do czekającego go obowiązku szkolnego;
- wykształcenie w dziecku nieustannej ciekawości świata i chęci jego poznania.

Nasza placówka dysponuje odpowiednio wyposażonymi do potrzeb dziecka pomieszczeniami. Są to: 3 sale zabaw ( osobno dla maluchów, średniaków i starszaków), pomieszczenia sanitarne dostosowane do wieku dzieci. Przytulne i przyjazne dla dzieci miejsca spożywania posiłków oraz duże pomieszczenie do zabaw ruchowych, takich jak rytmika, taniec czy gimnastyka korekcyjna.

W placówce mamy oddzielny pokój dla logopedy lub psychologa, gdzie w przyjemnym i przyjaznym otoczeniu można poprowadzić indywidualną terapię. Ciepła, zróżnicowana kolorystyka sal i pomieszczeń oraz odpowiedni wystrój zachęcają dzieci do zajęć i uprzyjemniają pobyt w przedszkolu.

Przedszkole czynne jest od 7.30 do 18.00 przez cały rok kalendarzowy, nie wyłączając miesięcy wakacyjnych.

Staramy się w ten sposób wychodzić naprzeciw Rodzicom naszych pociech, mając na uwadze istotne zmiany, jakie dokonały się warunkach zatrudnienia i czasie pracy w ostatnich latach.

Oferujemy szeroki program zajęć, który rekompensuje dzieciom czasowe oddalenie od rodziców.