Organizacja placówki

Celem założycieli przedszkola jest bezpośrednia praca z dzieckiem, przejawiająca się zarówno w zapewnieniu opieki i bezpieczeństwa każdemu dziecku. Staramy się stworzyć sprzyjające warunki do pełnego rozwoju indywidualnych zainteresowań i zdolności.

Pragniemy, by dzieci poznawały otoczenie zarówno z lektur i opowiadań pedagogów, jak również poprzez bezpośredni kontakt z naturą, np. w otaczającym przedszkola ogrodach lub poprzez uczestnictwo w innych atrakcyjnych dla dzieci zajęciach. Np. organizujemy spotkania z różnymi zwierzętami, a ich opiekunowie przekazują o nich wiele ciekawych informacji, co uwrażliwia dzieci na otaczający je świat przyrody. Prowadzimy również cykliczne spotkania z ekologiem.

Podział na trzy grupy wiekowe pozwala dostosować program do możliwości percepcyjnych dziecka, stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju Państwa dzieci, zgodnie z ich wrodzonymi i nabywanymi zdolnościami.

Dlatego naszym celem jest:
- stwarzanie sytuacji, w których każde dziecko może osiągnąć sukces. Ich radość jaką wtedy promienieją jest dla nas największym źródłem satysfakcji;
- zachęcanie dziecka do poznawania swoich umiejętności i ich rozwijanie;
- uczenie dzieci zgodnego, a zarazem twórczego działania we współpracy z innymi;
- wydobywanie, odnajdywanie i docenianie indywidualności każdego dziecka;
- przygotowywanie dziecka do czekającego go obowiązku szkolnego;
- wykształcenie w dziecku nieustannej ciekawości świata i chęci jego poznania.

Nasza placówka dysponuje odpowiednio wyposażonymi do potrzeb dziecka pomieszczeniami. Są to: 3 sale zabaw ( osobno dla maluchów, średniaków i starszaków), pomieszczenia sanitarne dostosowane do wieku dzieci. Przytulne i przyjazne dla dzieci miejsca spożywania posiłków oraz duże pomieszczenie do zabaw ruchowych, takich jak rytmika, taniec czy gimnastyka korekcyjna.

W placówce mamy oddzielny pokój dla logopedy lub psychologa, gdzie w przyjemnym i przyjaznym otoczeniu można poprowadzić indywidualną terapię. Ciepła, zróżnicowana kolorystyka sal i pomieszczeń oraz odpowiedni wystrój zachęcają dzieci do zajęć i uprzyjemniają pobyt w przedszkolu.

Przedszkole czynne jest od 7.30 do 18.00 przez cały rok kalendarzowy, nie wyłączając miesięcy wakacyjnych.

Staramy się w ten sposób wychodzić naprzeciw Rodzicom naszych pociech, mając na uwadze istotne zmiany, jakie dokonały się warunkach zatrudnienia i czasie pracy w ostatnich latach.

Oferujemy szeroki program zajęć, który rekompensuje dzieciom czasowe oddalenie od rodziców.